مجله ایزی‌پی
0

خرید اعتباریِ حضوری با استفاده از درگاه پرداخت ایزی‌پی

راهنمای خرید حضوری
بازدید 676

با یک بررسی ساده در مورد وضعیت پرداخت در کشورهایی‌ که سال‌هاست روش‌های نوین پرداخت را ارائه می‌کنند، یک نکته مشترک توجه ما را جلب می‌کند.

مردم دیگر با خودشان پول نقد، کیف پول فیزیکی، انواع کارت‌های اعتباری و بانکی، و یا دسته‌چک حمل نمی‌کنند.

همه جوامع پیشرفته از سال‌ها پیش راه‌کارهای مختلفی برای حذف روش‌های سنتی در داد و ستدهای روزانه مردم ارائه داده‌اند و امروز تقریبا تمام جوامع به یک نتیجه‌گیری یک‌سان رسیده‌اند.

استفاده از تلفن همراه هوشمند در داد و ستدهای روزانه. بدیهی‌ست تلفن همراه را نمی‌توان از فهرست تجهیزاتی که مردم به‌صورت روزانه با خود حمل می‌کنند، حذف کرد. پس بهتر است، پرداخت‌ها از طریق این بستر انجام شود.

غیر از خریدهای اینترنتی که در بستر تلفن همراه قابل انجام است و در کشور ما نیز بسیار مرسوم شده است، در خریدها و داد و ستدهای مالی حضوری نیز، با استفاده از یک بارکد مخصوص که فروشنده یا ارائه‌دهنده خدمات آن‌را در اختیار مشتری قرار می‌دهد، می‌توان فرآیند پرداخت را انجام داد.

دانلود ایزی‌پی از کافه بازار

حتما تا به‌حال در تاکسی‌ها نمونه‌ای از این بارکدها را دیده‌اید. متاسفانه به‌دلیل آن‌که این روش در سایر پرداخت‌های روزانه مردم قابل استفاده نیست، مسافران استقبال چندانی از پرداخت کرایه تاکسی با استفاده از بارکد راننده نکردند.

اما ایزی‌پی، در روش پرداخت حضوری خود، از شیوه نوین پرداخت استفاده کرده‌است. به این ترتیب، مالک کیف پول الکترونیکی ایزی‌پی، نیازی به حمل کیف پول فیزیکی ندارد، و با خیال آسوده می‌تواند برای تمامی پرداخت‌های روزانه‌اش از ایزی‌پی استفاده کند.

پس شما هم به‌جای کیف پول قطور و سنگین چرمی خودتان، فقط تلفن همراه‌تان را برداشته و از خانه خارج شوید.

روش استفاده بسیار ساده است. شما در ایزی‌پی سه کیف پول الکترونیکی دارید. کیف پول نقدی، اعتباری و اقساطی. از هرکدام‌یک از این سه کیف پول، می‌توانید پرداخت‌های روزانه خود را انجام دهید.

اگر تا الان سراغ ایزی‌پی نرفته‌اید، کافی‌ست آن‌را دانلود و نصب کنید. سپس با استفاده از یک شماره موبایل وارد ایزی‌پی شوید. همان ابتدا می‌توانید کیف پول نقدی خود را در چند ثانیه شارژ کنید. اما برای کیف پول‌های اعتباری و اقساطی خود، بایستی اقدام به تشکیل پرونده مجزا کنید.

نسخه ios ایزی‌پی

این فرآیند نیز بسیار ساده است. تمامی مراحل تشکیل پرونده، به‌صورت غیر حضوری، با استفاده از تلفن همراه، در چند دقیقه قابل انجام است.

مشخصات هویتی خود را ثبت می‌کنید. سپس نوبت به تکمیل مشخصات محل سکونت، اطلاعات مربوط به مبلغ مورد درخواست شما برای دریافت اعتبار و در نهایت اعتبارسنجی بانکی می‌رسد.

حالا نوبت ضمانت است. شما می‌توانید یکی از روش‌های ارائه چک، سفته و یا اعتبار رمزارز را انتخاب کنید.

ارسال ضمانت به شرکت ایزی‌پی نیز به‌صورت پستی یا با استفاده از پیک موتوری انجام می‌شود.

بعد از انجام مراحل تشکیل پرونده، کیف پول اعتباری یا اقساطی شما نیز، شارژ شده است. حالا فقط کافی‌ست به فروشگاه‌هایی بروید که با ایزی‌پی قرارداد دارند. این فروشگاه‌ها روز به‌روز در حال افزایش است.

راهنمای خرید

کالا یا خدمات مورد نظرتان را تهیه و در مرحله پرداخت، تنها لازم است بارکدی که در کنار صندوق فروشگاه نصب شده را درون اپلیکیشن ایزی‌پی خودتان، اسکن کنید. مشخصات فروشگاه برای شما نمایش داده می‌شود. مبلغ را ثبت، و پرداخت خود را انجام دهید. چهار روش مختلف برای پرداخت پیش روی شماست. سه روش مربوط به کیف پول نقدی، اعتباری و اقساطی، و روش چهارم، پرداخت با کارت بانکی.

راهنمای خرید حضوری

مبلغ پرداختی، از حساب کیف پول‌ها، یا کارت بانکی شما کسر، و به‌حساب کیف پول فروشنده اضافه می‌شود. رسید را به فروشنده نشان دهید و با یک لبخند، به‌خاطر خرید خوب و پرداخت سریع و مطمئن و احتمالا اعتباری، از فروشگاه خارج شوید…

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.