اخبار

سرویس شارژ روی گیت

سرویس شارژ روی گیت به روز رسانی شد

باجه‌های فروش بلیت، دستگاه‌های شارژ کارت بلیت و همچنین گیت‌های ورودی مترو از جمله قسمت‌هایی هستند که تقریبا تمام مسافران مترو آنها را لمس می‌کنند و بنابراین خطر انتقال کرونا از طریق آن‌ها بسیار زیاد است.بنابراین سرویس شارژ روی گیت بهترین گزینه برای رهایی از کرونا است.

سرویس شارژ روی گیت مترو که هم اکنون توسط ایزی پی در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد، می‌تواند برای همیشه به اینگونه از مشکلات پایان دهد.

با استفاده از سرویس شارژ روی گیت اپلیکیشن ایزی پی ، می ‏توانید به صورت آنلاین کارت بلیت خود را شارژ کرده و سپس از تمامی گیت های تعبیه شده در مترو عبور کنید.

چگونه می‌توان از قابلیت شارژ روی گیت مترو استفاده کرد؟

برای استفاده از این قابلیت ابتدا باید از منو اپلیکیش ایزی پی سرویس “شارژ کارت مترو” را انتخاب نمایید. در این صفحه ابتدا بایستی سریال کارت بلیت خود را اضافه کنید.

سرویس شارژ روی گیت

در مرحله بعدی می توانید کارت بلیت را فعال و در نهایت شارژ کنید. شماره سریال هر کارت روی آن ها ثبت شده است.

سرویس شارژ روی گیت

در صورتی که شماره سریال روی کارت قابل شناسایی نبود می توانید با مراجعه به دستگاه های شارژ خودکار و انتخاب گزینه موجودی کارت، شماره سریال کارت خود را مشاهده کنید. بعد از وارد کردن شماره سریال کارت بلیت روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید.

جدیدترین مقالات ایزی پی:کارمزد پرداخت قبض برای کلیه مشتریان بانکی رایگان است

از این به بعد به راحتی می توانید کارت بلیت خود را شارژ کنید.

البته این امکان برای شما وجود دارد تا کارت های خود را مدیریت کرده و در صورت نیاز امکان شارژ روی گیت را برای یک کارت فعال یا غیر فعال نمایید.

ویژگی‌های شارژ روی گیت مترو:

سرعت بالا و جلوگیری از اتلاف وقت: اصلی‌ترین و مهم‌ترین ویژگی روش شارژ مترو روی گیت مترو بالا بردن سرعت و جلوگیری از اتلاف وقت است. در این روش به دلیل اینکه عملاً امکان شارژ آنلاین کارت بلیت مترو فراهم شده است، دیگر نیازی به شارژ بلیت مترو از طریق کیوسک‌ها و دستگاه‌های شارژ خودکار نیست.

به این ترتیب معضل صف‌های طولانی شارژ کارت بلیت مترو تا حد بسیار زیادی حل خواهد شد و از اتلاف وقت شهروندان جلوگیری می‌شود.

سرویس شارژ روی گیت

عدم نیاز به همراه داشتن کارت‌های بانکی: از ویژگی‌های مثبت دیگر این روش می‌توان به این نکته اشاره کرد که دیگر برای شارژ کارت بلیت مترو نیازی به همراه داشتن کارت بانکی نخواهید داشت. به این ترتیب تا زمانی که تلفن همراه خود را به همراه داشته باشید می‌توانید به راحتی اقدام به خرید شارژ کارت بلیت خود نمایید.

امنیت بالا: قطعاً استفاده از کارت‌های بانکی و وارد کردن رمز آن‌ها در مکان‌های عمومی و شلوغی مانند مترو امکان دارد امنیت سایبری شهروندان را به خطر اندازد. به همین دلیل قابلیت شارژ بلیت مترو از روی گیت روش امن‌تری خواهد بود.

نکاتی که در شارژ بلیت مترو از روی گیت باید مورد توجه قرار بگیرد:

توجه داشته باشید که کارت بلیت‌های مترو ماهیتی آفلاین دارند. به همین دلیل تا وقتی که از کارت بلیت مترویی که به صورت آنلاین آن را شارژ کرده‌اید، برای عبور از گیت‌های مخصوص استفاده نکنید شارژ خریداری شده به موجودی کارت اضافه نخواهد شد. در واقع این گیت‌ها هستند که عمل واریز شارژ و سپس مصرف را انجام می‌دهند.

از طرفی معمولاً پروسه انتقال اطلاعات شارژ خریداری شده تا گیت‌ها زمان کوتاهی احتیاج خواهد داشت. به این ترتیب سعی کنید برای بار اول حداقل چند دقیقه قبل از استفاده از کارت بلیت خود و عبور از گیت‌های مخصوص اقدام به شارژ کارت مد نظر خود نمایید تا اطلاعات به گیت منتقل شود و در هنگام عبور از گیت های ورودی مترو دچار مشکل نشوید.

قطعاً شارژ آنلاین کارت نیاز به اینترنت خواهد داشت بنابراین سعی کنید قبل از ورود به مترو اقدام به شارژ کارت خود نمایید تا با مشکل عدم دسترسی به شبکه اینترنت نیز مواجه نشوید.

ناگفته نماند که تنها یکبار نیاز به تعریف کارت متروی خود در اپلیکیشن ایزی پی دارید پس از آن برای هربار افزایش اعتبار کارت بلیت خود در صورت موجودی کافی در کیف پول می توانید کارت مترو خود را شارژ کنید.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

برای دانلود اپلیکیشن کلیک کنید: دانلود